J18 SM-slutspel



Overview

Last update: 2020-03-17 15:31
16th finals
Timrå IK1 - Östersunds IK1 - 0 (Timrå IK promoted to next round) 16th final 1 (16F1)
IF Björklöven1 - IFK Täby HC1 - 0 (IF Björklöven promoted to next round) 16th final 3 (16F3)
Skellefteå AIK1 - Lidingö Vikings HC1 - 0 (Skellefteå AIK promoted to next round) 16th final 5 (16F5)
Växjö Lakers HC - Rögle BK0 - 1 (Rögle BK promoted to next round) 16th final 10 (16F10)
HV 711 - Leksands IF1 - 0 (HV 71 promoted to next round) 16th final 12 (16F12)
Brynäs IF - Mora IK0 - 1 (Mora IK promoted to next round) 16th final 14 (16F14)
Frölunda HC1 - Färjestad BK1 - 0 (Frölunda HC promoted to next round) 16th final 16 (16F16)
Eighth finals
Djurgårdens IF - Väljs av motståndare  (Best of 3 games) Eighth final 1 (8F1)
AIK - Väljs av motståndare  (Best of 3 games) Eighth final 2 (8F2)
Almtuna IS - Väljs av motståndare  (Best of 3 games) Eighth final 3 (8F3)
Luleå HF - Väljs av motståndare  (Best of 3 games) Eighth final 4 (8F4)
Örebro HK - Väljs av motståndare  (Best of 3 games) Eighth final 5 (8F5)
IF Malmö Redhawks - Väljs av motståndare  (Best of 3 games) Eighth final 6 (8F6)
BIK Karlskoga - Väljs av motståndare  (Best of 3 games) Eighth final 7 (8F7)
Linköping HC - Väljs av motståndare  (Best of 3 games) Eighth final 8 (8F8)
Quarterfinals
1st rk winner fr. Åttondelsfinaler - Väljs av motståndare 
Quarterfinal 1 (QF1)
2nd rk winner fr. Åttondelsfinaler - Väljs av motståndare 
Quarterfinal 2 (QF2)
3rd rk winner fr. Åttondelsfinaler - Väljs av motståndare 
Quarterfinal 3 (QF3)
4th rk winner fr. Åttondelsfinaler - Väljs av motståndare 
Quarterfinal 4 (QF4)
Semifinals
1st rk winner fr. Kvartsfinaler - 4th rk winner fr. Kvartsfinaler 
Semifinal 1 (SF1)
2nd rk winner fr. Kvartsfinaler - 3rd rk winner fr. Kvartsfinaler 
Semifinal 2 (SF2)
Finals
1st rk winner fr. Semifinaler - 2nd rk winner fr. Semifinaler 
Final
1st rk loser fr. Semifinaler - 2nd rk loser fr. Semifinaler 
Bronsmatch
 

Schedule and Results

16th finals
16th final 1 (16F1) Timrå IK promoted to next round
Timrå IK - Östersunds IK 1 - 0  
2020-03-12Östersund Arena Hall A
Östersunds IK - Timrå IK3 - 4 (1 - 3, 0 - 0, 2 - 0, 0 - 0, 0 - 1) 3 - 40
16th final 3 (16F3) IF Björklöven promoted to next round
IF Björklöven - IFK Täby HC 1 - 0  
2020-03-12Tibble Ishall
IFK Täby HC - IF Björklöven2 - 3 (1 - 1, 1 - 0, 0 - 2) 2 - 3342
16th final 5 (16F5) Skellefteå AIK promoted to next round
Skellefteå AIK - Lidingö Vikings HC 1 - 0  
2020-03-12Childhoodhallen
Lidingö Vikings HC - Skellefteå AIK3 - 8 (1 - 3, 1 - 4, 1 - 1) 3 - 897
16th final 10 (16F10) Rögle BK promoted to next round
Växjö Lakers HC - Rögle BK 0 - 1  
2020-03-11Catena Arena
Rögle BK - Växjö Lakers HC7 - 1 (2 - 0, 3 - 0, 2 - 1) 7 - 1175
16th final 12 (16F12) HV 71 promoted to next round
HV 71 - Leksands IF 1 - 0  
2020-03-12Weda Skog Arena
Leksands IF - HV 715 - 6 (1 - 2, 1 - 3, 3 - 0, 0 - 0, 0 - 1) 5 - 6250
16th final 14 (16F14) Mora IK promoted to next round
Brynäs IF - Mora IK 0 - 1  
2020-03-12Jalas Arena
Mora IK - Brynäs IF3 - 2 (0 - 1, 2 - 0, 0 - 1, 1 - 0) 3 - 2218
16th final 16 (16F16) Frölunda HC promoted to next round
Frölunda HC - Färjestad BK 1 - 0  
2020-03-12Löfbergs Arena
Färjestad BK - Frölunda HC5 - 6 (0 - 1, 3 - 3, 2 - 2) 5 - 6164
Eighth finals
Eighth final 1 (8F1) (Best of 3 games)
Djurgårdens IF - Väljs av motståndare  
2020-03-19
Väljs av motståndare - Djurgårdens IFÅttondelsfinal 1 
2020-03-21
Djurgårdens IF -  Väljs av motståndareÅttondelsfinal 1 
2020-03-22
Djurgårdens IF -  Väljs av motståndareÅttondelsfinal 1 
Eighth final 2 (8F2) (Best of 3 games)
AIK - Väljs av motståndare  
2020-03-19
Väljs av motståndare - AIKÅttondelsfinal 2 
2020-03-21
AIK -  Väljs av motståndareÅttondelsfinal 2 
2020-03-22
AIK -  Väljs av motståndareÅttondelsfinal 2 
Eighth final 3 (8F3) (Best of 3 games)
Almtuna IS - Väljs av motståndare  
2020-03-19
Väljs av motståndare - Almtuna ISÅttondelsfinal 3 
2020-03-21
Almtuna IS -  Väljs av motståndareÅttondelsfinal 3 
2020-03-22
Almtuna IS -  Väljs av motståndareÅttondelsfinal 3 
Eighth final 4 (8F4) (Best of 3 games)
Luleå HF - Väljs av motståndare  
2020-03-19
Väljs av motståndare - Luleå HFÅttondelsfinal 4 
2020-03-21
Luleå HF -  Väljs av motståndareÅttondelsfinal 4 
2020-03-22
Luleå HF -  Väljs av motståndareÅttondelsfinal 4 
Eighth final 5 (8F5) (Best of 3 games)
Örebro HK - Väljs av motståndare  
2020-03-19
Väljs av motståndare - Örebro HKÅttondelsfinal 5 
2020-03-21
Örebro HK -  Väljs av motståndareÅttondelsfinal 5 
2020-03-22
Örebro HK -  Väljs av motståndareÅttondelsfinal 5 
Eighth final 6 (8F6) (Best of 3 games)
IF Malmö Redhawks - Väljs av motståndare  
2020-03-19
Väljs av motståndare - IF Malmö RedhawksÅttondelsfinal 6 
2020-03-21
IF Malmö Redhawks -  Väljs av motståndareÅttondelsfinal 6 
2020-03-22
IF Malmö Redhawks -  Väljs av motståndareÅttondelsfinal 6 
Eighth final 7 (8F7) (Best of 3 games)
BIK Karlskoga - Väljs av motståndare  
2020-03-19
Väljs av motståndare - BIK KarlskogaÅttondelsfinal 7 
2020-03-21
BIK Karlskoga -  Väljs av motståndareÅttondelsfinal 7 
2020-03-22
BIK Karlskoga -  Väljs av motståndareÅttondelsfinal 7 
Eighth final 8 (8F8) (Best of 3 games)
Linköping HC - Väljs av motståndare  
2020-03-19
Väljs av motståndare - Linköping HCÅttondelsfinal 8 
2020-03-21
Linköping HC -  Väljs av motståndareÅttondelsfinal 8 
2020-03-22
Linköping HC -  Väljs av motståndareÅttondelsfinal 8 
Quarterfinals
Quarterfinal 1 (QF1) (Best of 3 games)
1st rk winner fr. Åttondelsfinaler - Väljs av motståndare  
2020-03-26
Väljs av motståndare - 1st rk winner fr. ÅttondelsfinalerKvartsfinal 1 
2020-03-28
1st rk winner fr. Åttondelsfinaler -  Väljs av motståndareKvartsfinal 1 
2020-03-29
1st rk winner fr. Åttondelsfinaler -  Väljs av motståndareKvartsfinal 1 
Quarterfinal 2 (QF2) (Best of 3 games)
2nd rk winner fr. Åttondelsfinaler - Väljs av motståndare  
2020-03-26
Väljs av motståndare - 2nd rk winner fr. ÅttondelsfinalerKvartsfinal 2 
2020-03-28
2nd rk winner fr. Åttondelsfinaler -  Väljs av motståndareKvartsfinal 2 
2020-03-29
2nd rk winner fr. Åttondelsfinaler -  Väljs av motståndareKvartsfinal 2 
Quarterfinal 3 (QF3) (Best of 3 games)
3rd rk winner fr. Åttondelsfinaler - Väljs av motståndare  
2020-03-26
Väljs av motståndare - 3rd rk winner fr. ÅttondelsfinalerKvartsfinal 3 
2020-03-28
3rd rk winner fr. Åttondelsfinaler -  Väljs av motståndareKvartsfinal 3 
2020-03-29
3rd rk winner fr. Åttondelsfinaler -  Väljs av motståndareKvartsfinal 3 
Quarterfinal 4 (QF4) (Best of 3 games)
4th rk winner fr. Åttondelsfinaler - Väljs av motståndare  
2020-03-26
Väljs av motståndare - 4th rk winner fr. ÅttondelsfinalerKvartsfinal 4 
2020-03-28
4th rk winner fr. Åttondelsfinaler -  Väljs av motståndareKvartsfinal 4 
2020-03-29
4th rk winner fr. Åttondelsfinaler -  Väljs av motståndareKvartsfinal 4 
Semifinals
Semifinal 1 (SF1)
1st rk winner fr. Kvartsfinaler - 4th rk winner fr. Kvartsfinaler  
2020-04-02Stora Hallen
1st rk winner fr. Kvartsfinaler -  4th rk winner fr. KvartsfinalerSemifinal 1 
Semifinal 2 (SF2)
2nd rk winner fr. Kvartsfinaler - 3rd rk winner fr. Kvartsfinaler  
2020-04-02Stora Hallen
2nd rk winner fr. Kvartsfinaler -  3rd rk winner fr. KvartsfinalerSemifinal 2 
Finals
Final
1st rk winner fr. Semifinaler - 2nd rk winner fr. Semifinaler  
2020-04-03Stora Hallen
1st rk winner fr. Semifinaler -  2nd rk winner fr. SemifinalerFinal 
Bronsmatch
1st rk loser fr. Semifinaler - 2nd rk loser fr. Semifinaler  
2020-04-03Stora Hallen
1st rk loser fr. Semifinaler -  2nd rk loser fr. SemifinalerBronsmatch