U20 Regional Herr Norr A, Region Norr

Leading Goalies by Game Situation

Leading Goalies by Game Situation

Last update: 2026-10-20 13:38
Rk No NameTeam GPI 5-5 5-4 5-3 4-4 4-3 3-3 3-4 3-5 4-5 EQG% PPG% SHG% PS GWS GA GAA
130Hultmo-Juntti, EliasSUN220000000340,000,0060,000152.40
235Palmgren Viksten, HugoVHC220000000166,670,0033,330031.51
335Berglund, PontusCHC561000000266,6711,1122,220092.00
430Häggroth, JonaKIR280000000372,730,0027,2700116.42
532Bolling, LudvigSKL4140000001473,680,0026,3200194.83
660Andersson, TureBOD240000000180,000,0020,000053.54
735Stenroth, Aatu-EvertKAL3131000000186,676,676,6700155.01
831Laurila, LeoKIR270000000087,500,000,001084.00
970Engström-Lahti, ElmerVHC2200000000100,000,000,000021.00
1Palo, AmadeusSUN2200000000100,000,000,000021.00
1131Huhta, ElisBOD2900000000100,000,000,000095.68

31Pieti, WilliamPIT230000000250,000,0033,331063.00
34Forsberg, JohnPIT220000001066,670,0033,330031.50
1Josefsson, HugoPIT120000000166,670,0033,330033.00
1Burén, LinusCHC250000000083,330,000,001064.20
75Rifalk, WilliamKAL1400000000100,000,000,000043.69
Sorted by lower Equal strength Goals%, Goal Against per 60 minutes
Only goalies who particated more than 40% of their teams total game time will be included in the ranking. Please note that Game Winning Shots are excluded in Leading Goalies.
BOD
- Bodens HF
CHC
- Clemensnäs HC
KAL
- Kalix HC
KIR
- Kiruna IF
PIT
- Piteå HC
SKL
- SK Lejon
SUN
- Sunderby SK
VHC
- Vännäs HC

Swehockey – Svenska Ishockeyförbundets officiella app

Swehockey ger dig tillgång till nyheter, livebevakning och statistik för samtliga ishockeyserier som spelas i Sverige. Du kan följa dina favoritserier och lägga upp egna favoritlag i appen. För dina favoritlag kan du sedan välja att få pushnotiser när laget gör mål, i periodpaus m.m.

Swehockey ger dig:

  • De senaste hockeynyheterna ifrån Svenska Ishockeyförbundet
  • Liverapportering
  • Resultat och statistik för samtliga serier
  • Spelarstatistik
  • Följ ditt favoritlag och få pushnotiser vid viktiga händelser

Ladda ner för Android

Ladda ner för IOS