Clubs in Västmanland
Clubs in Västmanland

HockeyTvåan Herr Region Väst B

Leading Goalies by Game Situation

Leading Goalies by Game Situation

Last update: 2026-10-21 09:55
Rk No NameTeam GPI 5-5 5-4 5-3 4-4 4-3 3-3 3-4 3-5 4-5 EQG% PPG% SHG% PS GWS GA GAA
11Cullin, PatrikARB351000000355,5611,1133,330192.92
230Runnemalm, OscarIFK6101000001655,565,5638,8900182.96
31Byberg, AlbinSKE480000000557,140,0035,7110144.22
430Johansson, LucasAVE441000000166,6716,6716,670061.47
534Kres-Johansson, AlexanderSKE3150000000671,430,0028,5701217.58
630Stokvik, JoakimFAG5110000000473,330,0026,6700153.24
782Darke, EdvinSME6160030000676,000,0024,0000254.13
815Silfvernagel, DavidHAL4160000000576,190,0023,8100215.25
943Boston, ViggoARB3120000000380,000,0020,0000155.00
1063Lekensjö, ZackKUM3200000000100,000,000,000020.67
111Lindström, OscarKUM3700000000100,000,000,000172.30

30Åhlund, CarlHAL251000000262,5012,5025,000084.10
65Tjärnhell, SimonAVE220010000175,000,0025,000041.97
35Johansson, LudvigFAG2100000000283,330,0016,6700128.51
Sorted by lower Equal strength Goals%, Goal Against per 60 minutes
Only goalies who particated more than 40% of their teams total game time will be included in the ranking. Please note that Game Winning Shots are excluded in Leading Goalies.
AVE
- Avesta BK
FAG
- Fagersta AIK
HAL
- Hallstahammars HK
ARB
- IFK Arboga
IFK
- IFK Hallsberg
KUM
- Kumla Hockey
SKE
- Skedvi/Säter IF
SME
- Smedjebackens HC

Swehockey – Svenska Ishockeyförbundets officiella app

Swehockey ger dig tillgång till nyheter, livebevakning och statistik för samtliga ishockeyserier som spelas i Sverige. Du kan följa dina favoritserier och lägga upp egna favoritlag i appen. För dina favoritlag kan du sedan välja att få pushnotiser när laget gör mål, i periodpaus m.m.

Swehockey ger dig:

  • De senaste hockeynyheterna ifrån Svenska Ishockeyförbundet
  • Liverapportering
  • Resultat och statistik för samtliga serier
  • Spelarstatistik
  • Följ ditt favoritlag och få pushnotiser vid viktiga händelser

Ladda ner för Android

Ladda ner för IOS